Elektrárna pro každého

V současné době není prakticky žádný problém pořídit si svou vlastní solární elektrárnu. Pokud máte nemovitost na místě bez elektrické dostupnosti, pak můžete celou záležitost vyřešit pořízením ostrovní solární elektrárny. Tuto variantu volí nejen majitelé samot, kam elektrifikace nedosáhla, ale také uživatelé karavanů a hausbótů. Princip, na kterém tento systém pracuje, je v podstatě jednoduchý.

slunce

  1. Elektrická energie se vyrobí za pomoci solárního panelu.
  2. Poté je odeslána do akumulátoru, ve kterém je uskladněna.
  3. Nakonec se využívá ve spotřebičích na dvanáct voltů.

    • Máte-li měnič napětí, pak se mohou využívat jakékoliv spotřebiče na 230V.
    • Což znamená televizory, lampy, elektrické nářadí atd.

Jestliže máte tedy místo, kde potřebujete stálý přívod elektrické energie a není tu dostupná přípojka k síti, pak je právě ostrovní solární elektrárna to pravé pro vás. To samé platí i v případě, že byste měli rádi energeticky nezávislý dům.

panel

Starosti nechte na firmě

Někteří výrobci těchto systémů nabízejí takovou možnost, že si budoucí uživatel svou výrobnu energie postaví sám. Jelikož se ale jedná přeci jen o složitou záležitost, jejíž montáž vyžaduje určité zkušenosti, doporučuje se, nechat vše na odbornících a využít možnosti stavby na klíč. V tomto případě je možné využít odbornou firmu http://www.fve-hk.cz/i k tomu, aby vám vyřídila možné dotace. Například v programu Nová zelená úsporám. V některých případech je možné, že se vrátí dokonce až padesát procent nákladů na solární systém. Ale to vám vše jistě zodpovědí odborníci, kteří stále sledují nejen nové trendy v této oblasti, ale také nově vydané zákony, nařízení a úlevy. Kromě těchto „úředních záležitostí“ vám mohou pracovníci firmy vyřídit i vše ostatní, co se stavbou souvisí. Což především znamená zpracování žádosti o připojení k distribuční síti.