Dětská lanovka na zahradu vás dostane

Děti milují záhady a hlavolamy, kouzelnické triky, sportovní aktivity a zajímají je i neobvyklé předměty, s nimiž zažijí nevšední dobrodružství. Jedním z nich je i dětská lanovka na zahradu. Jak si takovou věc lépe představit? Znáte film s Jean Paul Belmondem s názvem „Policajt nebo rošťák?“? Byl to v osmdesátých letech obrovský hit, který se u nás promítal i v letních kinech. V jedné ze scén tam Belmondo naskočí na lanovku a ujíždí překvapeným zločincům do údolí. O Belmondovi je známo, že se nenechal nikdy zastupovat kaskadéry, a veškeré nebezpečné scény točil sám, s obrovským nasazením, a tak pokud si film stáhnete a pustíte znovu, připomenete sobě i vašim dětem to, co by mohly v bezpečné podobě absolvovat.

kabinková lanovka

Dětská lanovka na zahradu je konstruována tak, aby poskytovala skvělou zábavu, aniž by se někdo zranil. Je certifikována pro bezpečný provoz a samozřejmě s ní nelze srovnávat Belmondovy kaskadérské kousky, které byly nesmírně riskantní a dětem je rozhodně nelze doporučit. Dětskou lanovku instalujte podle pokynů výrobce na nízké stavby, například větve sousedních stromů, mezi nimiž mohou proplouvat vzduchem a cítit se podobně, jako legendární francouzský herec, který přinášel na filmová plátna mnoho vzrušení i radosti.

ocelové lano

A kam si lanovku vzít?

Výhodou lanovky je, že se jedná o přenosnou záležitost, nejste tedy pevně vázáni místem, kam ji natrvalo nainstalujete. Využijete ji u rodinného domu na vlastní zahradě, můžete ji převézt k babičce, kde budou děti trávit část letních prázdnin, hodí se vám při pobytu na horách, kde bude možnost vyzkoušet ji na lesním průseku a můžete ji mít k dispozici třeba na pískovně s dopadem do písečné duny. Lanovku lze využít i pro skákání do vody, pouze je nutné umístit ji v bezpečné výšce nad hladinou, aby skok do vody nebyl příliš rizikový.