Puntičkář – nemoc nebo životní styl?

Patříte do skupiny lidí, kteří mají rádi všechno „perfektní“ a drží se svých zažitých rituálů, které vám dělají život harmonický? Dost možná jste puntičkáři, kteří lpí na detailech a bez jejich řádu nejste schopní být spokojení a šťastní.

Mnozí to pokládají za určitý druh nemoci, ovšem být precisní a důkladní ve všem, co děláte je i něco, co se pokládá za životní styl, který by neměl podléhat nějakému souzení společnosti.
moderní design obýváku

Co je špatného na tom, mít pořádek?

Puntičkáři jsou známí tím, že chtějí mít všechno „tip-ťop“. To značí, že je pro nich nesmírně důležité, mít nejen řádně uklizeno, ale i všechny detaily tak, jak si to představují, že je to dokonalé. Není na tom nic výjimečného, pokud dbáte na uklizenou domácnost a rozložení všech prvků tak, jak se vám to líbí a dělá vás to spokojenými.

Je to velmi praktické, pokud váš styl života zaměřujete nejen na úklidovou činnost, která je pro vás důležitá, ale i rituály, díky kterým máte v životě přehled a víte, že v případě nouze najdete všechno tam, kde jste to nechali.

Detailisté zpravidla nic nehledají, ale jdou vždy na jistotu, kterou jim poskytne právě skutečnost, že mají všechno ve svém životě v pořádku.
keramické konvice

Je těžké s takovým člověkem žít?

Ano i ne. Každý vztah je náročné udržovat z jiného pohledu a rovněž i hledět na problém, který se v něm objeví z jiného úhlu. Pokud vám nebude překážet fakt, že jste si vybrali partnera, který je poněkud svůj a dělá všechno tak, jak to pokládá za správné a pohodlné, jistě s ním neztratíte roky vašeho života.

Naopak je velmi prospěšné, mít vedle sebe někoho, komu záleží na všem, co dělá a pokládá to za něco, co je pro něho nesmírně důležité. Jisté je to, že s partnerem, který hledí na každý detail to lehké možná nebude, ale ani nijak dramatické. Na rituály a režim, který je pro něho důležitý si zvyknete rychle a možná vám životní styl, který vede bude natolik blízký, že se mu odevzdáte taky.

Není přece nic špatného na tom, být v životě spokojeni tak, jak si to představujete, a to ani v případě, že za tím bude stát nějaký režim a pravidla.