Barva, potažmo barvy interiéru bytu vypovídá hodně o životním stylu majitele, respektive obyvatele bytu. Bílá barva reprezentuje takový neutrální typ obyvatele bytu. Dá se říci, že existuje nějaká úměra, která vypovídá na naturelu člověka, co v bytě bydlí. Čím výraznější a tmavší barvu použije na stěny, tím extravagantnější povahu mít bude. Není to myšleno nijak zle. I šedou či černou barvu jde v bytě použít, jen je třeba mít velký cit pro vybavení bytu.
Než se pustíte do malování nějakou výraznou barvou, uvědomte si, že čím výraznější barvu použijete, tím složitější bude doladění nábytku a doplňků. A taky musíte přijmout skutečnost, že v případě, že se rozhodnete někdy v budoucnu barvu změnit, neobejde se to do investic do nového vybavení. Bílé barvě přizpůsobíte prakticky veškerý nábytek. Červené barvě jen nábytek určitých barev. U tmavě šedé až černé budete muset mít nábytek speciální, jen pro tento interiér.
Pokud chcete vymalovat hodně výraznými barvami, první kroky, které v tomto směru podniknete, by vás měly dovést k počítači. Stáhněte si proto z internetu nějaký program pro navrhování interiérů. Zadejte si parametry svého pokoje a bytu a zkoušejte barevné kombinace na této vizualizaci. Pokud program sami nedokážete najít, nebo si s počítačem až tak moc netykáte, zajděte do nějakého studia, které se zabývá interiérovým designem, a požádejte o pomoc. Určitě v něm pracují profesionálové a studování návrháři, kteří vám doporučí několik variant. Tu co si vyberete, vám následně předvedou na vizualizaci.
Barevná kompozice vašeho bytu to nejsou jen stěny. Přizpůsobit ploše musíte také rámy oken i obložky dveří. Barvám musí ladit i rámy obrazů, lustry nebo lampy. U výrazných barev stěn také nábytek. Toto vše vám ve studiu ukáží. Vše ve 3D. Na svůj byt se podíváte z jakéhokoliv úhlu, vás napadne. Můžete si sami zkoušet různé barevné kombinace. Věnujte tomu dost času. V bytě, který si takto upravíte, budete nějakou dobu bydlet. Tak hodně vše promyslete, ať se vám bydlí opravdu hezky.