Péče o obličej

Obličejem toho vyjadřujeme více, než si myslíme. Díky očím a puse vyjadřujeme radost, či smutek. Oči nám poslouží k pláči, či k upoutání pozornosti aj. O svou pleť bychom se měli starat, aby nevypadala ošklivě a „sešle“.
brunetka v trávě
Rty
Rty by měly být pravidelně hydratovány, abychom se vyhnuli nepříjemně popraskaným a vysušeným rtům. Krvácející a suché rty nejsou na pohled nic hezkého, proto je péče o ně důležitá. Zvlášť, pokud máme partnera, kterého chceme obdarovávat polibky. Využívejte tedy dostupných peelingů a hydratačních balzámů na rty. Obzvlášť v zimě je dobré mazat neustále dokola. Mráz totiž velice škodí a dehydratuje.
Akné
Tomuto se snad ani nikdo nevyhne. Akné je součástí puberty a každý by se měl smířit s tím, že se mu čas od času nějaký ten pupínek objeví. Není to nic hrozného, je to součást života a tím život nekončí. Před vymačkáváním nevzhledností si napařte obličej nad miskou horké vody. Poté vymačkejte pupínky, očistěte nejlépe pleťovou vodou s alkoholem a namažte, aby se místo lépe a rychleji zahojilo. Pleť pravidelně čistěte a hydratujte. Zjistěte si typ své pleti a podle toho si vyhledejte co nejvíce informací, jak o svou tvář pečovat.
pudr a rtěnka
Řasy
Řasy pravidelně rostou a také pravidelně vypadávají. Jestliže máte velmi krátké řasy, máte v dnešní době možnost, si koupit řasy umělé. Případně si zajít do kosmetického salónu, kde je Vám udělají a vydrží 3-4 týdny. Poté stačí chodit pouze na doplňování. Pořiďte si sérum, které je vyživí. Nezatěžujte je vrstvami řasenky.
Obočí
Udržujte jej v neustálé formě. Vytrhávejte přebytečné chloupky. Pokud nevíte, jak obočí vytrhat, tak aby mělo hezký tvar, můžete si pořídit šablonky a podle toho si ho upravit. Jestliže po vytrhání nejste spokojená, dokreslete jej tužkami, případně kupte kosmetické pomocníky a dekorativní kosmetiku určenou na tuto oblast.