Sviťte levněji

Cena za energie, zvláště pak za tu elektrickou, každým rokem stoupá, a tak je nezbytné provést určitá opatření, díky kterým se sníží náklady co možná nejvíce. Není potřeba být vůbec extrémní a svítit jen po omezenou dobu. Bohatě postačí vyměnit staré typy žárovek za novou technologii. LED žárovky mají daleko lepší vlastnosti než donedávna ještě běžné vláknové žárovky, které patří mezi největší požírače elektřiny nejen v domácnostech, ale také v mnoha firmách. Jejich výměna je tak k dosažení dostatečných úspor naprosto klíčová .
srdíčka u žárovky

Velký rozdíl

Rozdíl mezi tradičními světelnými zdroji a modernějšími LED žárovkami je ve způsobu svícení. Vláknové žárovky dokáží vygenerovat hodně světla, ale zároveň i tepla, což se v konečném důsledku negativním způsobem projeví na obsahu vaší peněženky. Nevýhodou tohoto typu osvětlení rovněž je poměrně nízká životnost, která většinou nedosahuje ani tří tisíc hodin, což je skutečně málo, alespoň tedy v porovnání s LED variantami. Ty naopak mohou fungovat i pět nebo dokonce deset let. Záleží samozřejmě na typu a také na vytíženosti.
stará žárovka

Cena

I přesto, že nejsou LED žárovky na našem trhu žádnou novinkou, jejich cena klesá velmi pomalu, což může být pro případné zájemce poměrně velký problém, jelikož dát 200,- Kč za jednu žárovku může být pro někoho až příliš mnoho. Na první pohled se to nezdá jako kdovíjak vysoká investice, ale pokud bydlíte ve velkém bytě, budete potřebovat hodně světelných zdrojů, a to už může vlézt do peněz. Jen tak pro představu, tradiční vláknová žárovka se ještě před stažením z prodeje dala pořídit za pouhopouhých dvacet korun, což je desetinásobný rozdíl. Vstupní investice je tedy do LED žárovek daleko vyšší, ale i přesto se jejich koupě bohatě vyplatí. Nepoznáte ti sice hned, ale nejpozději do roka se vám tato koupě bohatě vrátí ve formě přeplatku, který vám přijde od vašeho dodavatele elektřiny.