Pozor na přemíru stresu, ubírá na kráse

Stres sám o sobě může být i poměrně prospěšný. Koneckonců, jedná se o evoluční výhodu, díky které pravěcí lidé mohli unikat před divokou zvěří daleko efektivněji, než kdyby byli úplně v klidu. Ovšem stresovat se až příliš často rozhodně není příliš dobré. Můžete si takto totiž zadělat i na vcelku závažné zdravotní potíže. Čím více a častěji budete pociťovat neklid, tím máte vyšší šanci na rozvoj duševní poruchy, nejčastěji pak depresí a úzkostí. Stres však může mít negativní vliv i na vaši vizuální podobu. A to nemalý.
značky stres a relaxace
Začíná to kousáním nehtů, což není příliš sympatický nešvar. Je to nejen otravné, ale navíc to nevypadá ani příliš vzhledně. Ovšem člověk, který je nervózní, toto prostě dělá často automaticky. Poškozené nehty však nejsou tím nejhorší. Daleko závažnější je, že přemíra stresu brání plnohodnotnému spánku. A ten je pro nejen pro člověka velice důležitý. Prožijte si pár probdělých nocí za sebou a sami uvidíte, jak se to na vás negativním způsobem podepíše. Únava, nahlodaná psychika a samozřejmě i kruhy pod očima. K tomu navíc stres prokazatelně může za řídnutí vlasů. Naštěstí se s tím dá ale účinně bojovat.
čtyři ruce na hlavě

Nemusíte hned meditovat

Hlavní zbraní proti nahromaděnému stresu je duševní klid a odpočinek. Není nutné hned vyhledávat na internetu různé meditační metody. Sezením v tureckém sedu se ještě nikdo stresu úplně nezbavil. Udělejte si alespoň jednou týdně čas na sebe. To ale neznamená, že se budete jen válet před televizí a chrupat solené brambůrky. Měli byste také sportovat, a to, pokud možno pravidelně.
pláč dívky
Právě fyzická aktivita odbourává stres poměrně spolehlivě. Díky ní nejen shodíte, čímž se zlepší i vaše postava, ale také se zlepší váš spánek, což se projeví pozitivním způsobem jak na vaší tváři, tak i kvalitně vašich vlasů. Ze začátku se asi budete trochu přemáhat, ale věřte nebo ne, nejpozději do několika týdnů si vaše tělo na zátěž zvykne a bude ji vyloženě vyžadovat.