Pořiďte si kanárka


Zpěvu ptactva jen málokdo odolá. Jestli si chcete užívat libé zvuky těchto opeřených tvorů, pořiďte si jednoho ptačího pěvce domů. Jestli zrovna netoužíte po papouškovi velkých rozměrů a opravdu chcete pouze naslouchat jen ptačímu zpěvu, pořiďte si kanárka.

klec na kanárky

Jsou to ptáčci celkem nenároční a za péči se vám odvděčí celodenním švitořením. Tito ptáci někdy dokáží být velmi hlasití, zvlášť, když se rozhodnou, že svým zpěvem přehluší zvuky okolí. Společníci jsou to opravdu nepřeslechnutelní. Ptačí koncert budete mít každý den od rána do večera. Ani svým vzhledem nepatří kanárek, ač patří mezi drobné ptactvo, mezi fádní ptáčky.
závěsná ptačí klec

Jeho sytě žlutá, oranžová, červená, achátová či strakatá barva na první pohled zaujme. Kanárek vám bude vděčný, pokud ho nenecháte v kleci samotného. Jen se vyhněte tomu, abyste do jedné klece neumístili dva samečky. Riskovali byste, že se vám poperou. K jednomu samečkovi tedy raději zvolte více samiček. Kanárci patří mezi skromné opeřence. Nemusíte pořizovat žádnou velkou voliéru. Svůj prostor, ale samozřejmě potřebují. Pořiďte jim klec alespoň šedesát centimetrů širokou a padesát centimetrů hlubokou a vysokou. Důležité je kanárkům dopřát pestré krmivo. Ve zverimexu zakoupíte již hotové směsi, které jsou pro toto ptactvo vhodné.
žlutý kanárek
Mají rádi semena řepky, lnu, slunečnice, máku nebo loupaného ovsa. Dopřejte jim i zelenou potravu a nabídněte pampelišku, mrkev, banány nebo klidně kuličku hroznového vína. Důležité jsou pro kanárky drcené vaječné skořápky a sépiová kost k obrušování zobáku a doplnění důležitých živočišných bílkovin.

Kanárci patří mezi drobné ptactvo. Jejich velikost se pohybuje kolem čtrnácti centimetrů. Váží pouze do dvaceti gramů. Jejich průměrný věk je zhruba osm let. Chcete-li odchovat mláďata, připravte jim otevřenou budku, kde ptačí pár zahnízdí.


Posted in Nezařazené