Jaké jsou významné přednosti trampolíny 4Jumping 366 s ochrannou sítí

4 opěrné nohy

Trampolíny typové řady 4 Jumping (o průměrech 305 a 366 cm) mají 4 opěrné nohy. Právě to je klíčová vlastnost, co jim zajistí potřebnou stabilitu v terénu. V některých e-shopech se tuto důležitou informaci buď nedozvíte vůbec, nebo není dostatečně vyzdvihována. Trampolíny zajištěné pouze ve třech bodech se mohou posouvat, naklánět, a představují pro cvičence určité riziko. Chcete-li opravdu bezpečný výrobek, pamatujte na tuto základní specifikaci.

činnost dítěte

8 trubek na ochranné síti

Trampolíny bez ochranné sítě si pořizují buď profesionální akrobati, nebo sportovci k výkonnostnímu tréninku, ale pro rodiny s dětmi by měla být odrazová plocha vždy zajištěna ochrannou bariérou. Ta se uchytí speciálními klipsy na konstrukci ze svislých trubek, a čím více trubek je k dispozici, tím stabilnější ochranu síť poskytuje. Trampolína 366 4Jumping je osazena 8 trubkami, a to je právě optimální počet, který stanovili odborníci, zabývající se zkušebními zátěžovými testy. Řada výrobců se snaží ušetřit výrobní náklady a budou vám tvrdit, že šest trubek postačí, ale mějte na paměti, že na prvním místě je bezpečnost vaše a vašich dětí.

dítě ve vzduchu

Trubky pro opěru ochranné sítě dosahují až na zem

Naprosto zásadní je, aby se opěrné trubky pro upínání ochranné sítě dotýkaly země. Ty, co končí jen 30 cm pod dopadovou plochou, což bývá velice často, jsou při nárazu cvičence vystaveny působení tlakové síly, která nemá opěrný bod, tím se veškerá mechanická energie přenáší na místo uchycení trubky v konstrukci trampolíny a dochází k jejímu ohýbání a nakonec k vylomení.
Ochranná síť se připevňuje u tohoto typu trampolíny speciálními sponkami, jsou to tvarované výlisky, které vytvoří kompaktní spoj, přitom nenamáhají nosnou konstrukci. Nejhorší provedení uchycení sítě jsou křídlové matice, ty se neustále při dynamické zátěži povolují, a navíc provrtané trubky v tomto místě rády praskají únavovým lomem.

zábava na zahradě

Další vychytávky

Těmi je sám o sobě kvalitní materiál, jak dopadové plochy, ochranné sítě, tak i krytu pružin – nerozpadne se vám již po několika sezónách. Speciální technologie nástřiku PVC do textilní mřížky a měkké molitanové polstrování je dokonalou ochranou před kontaktem s pružinami, a těch je tu požehnaně – celkem 72 kusů z pozinkované oceli.

Nosnost trampolín 4Jumping 366 je 180 kg, toto bylo potvrzeno zkušebními testy v Německu.

Součástí této typové řady je i robustní ocelový žebřík, který jen podtrhuje fakt, že se jedná o špičkový výrobek v dobrém poměru cena / výkon.