Tapisérii můžete mít i doma

To přece nejde! Mít doma tapisérii. V tak stísněných prostorech! Vždyť by to vypadalo prapodivně! A to si vážně myslíte? Jestli uvažujete o tom, že byste chtěli mít v obývacím pokoji tapisérii, která zobrazuje božský ráj, ale rozměry třikrát tři metry je vážně hodně velká záležitost, potom máte pravdu.
gobelín umění.jpg
Je rozdíl, zda Vám jde o výjev, nebo o techniku, kterou byla tapisérie vyrobena.
· Pokud Vám jde o výjev, nechte si božský ráj nakreslit, jako obraz, a to ve zmenšeném provedení. Nebo přímo na stěnu obývacího pokoje.
· Jde-li Vám ovšem o techniku provedení, potom není důležitý božský ráj, ale vlastní tapisérie. A téma božského ráje lze tapisérií lehce ztvárnit abstraktním pojetím .
A co víc? Budete mít originální kus, který nikdo nemá. Rozměry Vaší budoucí tapisérie nebudou tak obrovské. V obývacím pokoji by to bylo, jako pěst na oko. Ale v přiměřené velikosti se budete moci kochat nádherou a kvalitou v jednom! Dokonce i barevností Vaše budoucí tapisérie zapadne do prostoru, aniž by jej narušoval.
Umíte si to představit?
Když se vejde do Vašeho bytu, je okamžitě jasné, jak je Vám blízká historie a dějiny vůbec. Může to být dáno Vaší prací v muzeu, nebo jde jen o zálibu a koníček. Vy si tapiserii dopřát prostě musíte! Nakonec udělat místo na zdi nebude zase tak velký problém. Vy už snad i s tím čestným místem tak trochu počítáte, viďte? Teď jen najít vhodného zhotovitele, se kterým se domluvíte na tematickém zaměření tapiserie, nebo abstraktním provedení.
zvláštní obraz.jpg
Jen si to představte. Váš obývací pokoj ozdobí úžasná tapiserie, která vyrazí dech každému, kdo vstoupí. Obklopovat se krásou je naprosto lidské. S tím si starosti nedělejte. Nejde o marnotratnost, když si uděláte radost a splníte sen. Nakonec z historie víte, že gobelíny a tapiserie byly běžnou součástí lidských obydlí. Takže? Proč ne to Vaše?