Bazénová sůl – kdy a jak použít?

Poslední roky si užíváme dosytosti tropického počasí. Horké dny přichází mnohdy již v květnu a trvají přes celé letní období. Investice do vlastního bazénu se rozhodně vyplatí. Jednak se jedná o dostupnou záležitost a zejména poskytne ideální osvěžení. Jestliže disponujete dostatečným prostorem a lze si dovolit větší bazén, máte tak perfektní podmínky pro osvěžení a také plavání.

Aby bylo možno si v bazénu zaplavat, osvěžit se či jen užít zábavu, je důležité se pravidelně starat o vodu. Péče vyžaduje pozornost po celý rok. Nicméně nejvíce však během koupací sezóny.

plovací kruhy

Eliminace nejen množení řas a nečistot

V horkých letních dnech se kvalita vody automaticky snižuje v důsledku vysokých teplot. Adekvátní a regulérní péčí je nutné tomuto faktu zabránit. Je zapotřebí udržovat bazénovou vodu čistou a hygienicky nezávadnou. Vlivem prachu, větru i deště se do vody velmi snadno dostávají spory řas apod. Mějte na paměti, že řasy i špatný stav vody mohou způsobit nejen zažívací problémy, ale především kožní reakce, podráždění oční sliznice apod.

Efektivní je, jestliže se před vstupem do bazénu osprchujete, neboť tím tak zamezíte zanesení nečistot i z kosmetických produktů a opalovacích krémů do vody. Dále je zapotřebí použití vhodných prostředků, které jsou účinnými pomocníky v péči o vodu. Pravidelným čištěním, dezinfekcí a zbavení nežádoucích nečistot dosáhnete křišťálově čisté vody.

rozvlněná voda

Nejlépe v tomto směru pomůže bazénová chemie, která si poradí s každým svízelem a je osvědčenou metodou. Kromě udržení optimální hodnoty pH vody je účinná i bazénová sůl. Samozřejmě je ideální se zaměřit vždy na komplexní péči o vodu. Tím dosáhnete požadovaného výsledku.

Dnes je bazénová sůl celkem často používaná. Vhodné je sůl aplikovat do bazénu na jaře, tj. na začátku koupací sezóny. V průběhu léta postačí jen doplňovat dle aktuální potřeby.