Sny, představy a jejich realizace

Je jedno, jestli jste mladý nebo v pokročilejším věku, ale pokud máte dobrý nápad, který byste mohl (mohla) uplatnit v podnikání, tak určitě jedna z důležitých vlastností, kterou by podnikatel měl mít, je být ve všem velmi vytrvalý.
Mnoho podnikatelů, i ti malí, kteří jsou pod označením OSVČ (osoba samostatné výdělečně činná), podnikání po určité době vzdali. Převážně z důvodů, že jejich zisk byl malý a někdy nepokrýval ani základní výdaje. Možná, že někde na začátku udělali několik chyb, které byly příčinou, že se jim přestalo dařit.
řezání dřeva

V tomto krátkém článku vám nabídneme několik osvědčených základních rad, které by vám mohly pomoci ve vašem rozhodnutí – začít podnikat.
Podnikání má své výhody, ale i nevýhody. Co je v první řadě důležité:
·         Zdvořilá KOMUNIKACE. Být komunikativní s přirozenou zdvořilostí je pro vás velmi důležité. Pokud se potřebujete cokoliv dozvědět nebo něco sdělit, buďte konkrétní a pokud možno struční. Naučte se nepřeskakovat z jedné myšlenky na druhou. Informace které poskytujete nebo se na ně ptáte, by měly být srozumitelné, logické a vyslovené správně. V jakémkoliv písemném kontaktu dbejte na pravopis a etiku.
·         Pro své podnikání si zvolte správnou lokalitu.
·         FINANCE jsou velmi důležité. Pokud máte svůj vlastní kapitál, tak máte o jednu velkou starost méně. V případě, že si potřebujete vzít úvěr, ale nechcete ručit nemovitostí, zjistěte si na internetu firmy, které jsou ochotné za slušných podmínek úvěr pro živnostníky a podnikatelé poskytnout. Můžete ručit například vybavením vaší provozovny. Dá se určitě začít i s menší částkou.
·         Důkladně se seznamte se zákonem ohledně elektronické evidence tržeb – EET. Podle své činnosti máte možnost na webu, který se týká e-tržeb, zadat své IČO a tak si můžete zjistit, od kdy budete muset své tržby evidovat.
podnikatelský plán
Vysoká bezpečnost a ochrana dat při EET by měla určitě splňovat normu ISO 27018.
Při výběru elektronické pokladny je velmi důležité si důkladné zabezpečit svá data. EET Zálohujte svá data alespoň na 10 let mimo svého pokladního systému – v cloudu.
Nejenom úsilí, trpělivost, poctivost ve všech směrech a „mít Filipa“, občas dát na osvědčené rady odborníků a zkušených lidí, to vše povede k dobrým výsledkům ve vašem podnikání.