Příležitost pro investici

Peněžní trhy a peníze samotné mají velice zajímavou historii. Dříve se jako prostředek směny využívaly produkty. Například směna zboží za zboží. Tomuto typu obchodu se říká barterový obchod. Můžeme se s ním setkat i na dnešním trhu, ale už není tak obvyklý. Následný vývoj probíhal přes zlato s nejrůznější ryzostí, cenné papíry, kovové a papírové peníze až k penězům plastikovým.
sevřená kryptoměna

Poslední jmenované známe dnes v podobě kreditních a debetních karet. Peníze se pak nacházejí ve formě virtuálních peněz, s kterými můžeme platit přes internet nebo si je pohodlně vybrat přes internet.

A právě virtuální měna je nejžhavějším tématem posledních několika let. Kromě plastikových peněz byl před několika lety vyvinut také blockchain. Jedná se o virtuální měnu jejíž hlavní výhoda tkví v její nezávislosti.

Pokud se tedy rozhodneme si tuto měnu pořídit existuje mnoho variant, jak ji získat. Existují specializované trhy, které nám umožní pomocní směny reálných peněz získat měnu virtuální. Další variantou je osobní nákup od osoby, která tyto peníze vlastní. Můžeme taky využít metodu směny za zboží nebo výběrem ze specializovaných bankomatů.

A proč tedy do této měny investovat. Jde hlavně o její podstatu, kdy jsme jako vlastníci absolutně nezávislí na jakékoliv třetí straně. Ať už se jedná o bankovní instituci nebo o státní organizaci. Transakce tedy probíhá pouze mezi kupujícím a prodávajícím a nedochází ke vzniku dodatečných poplatků za zprostředkování.

A jaké typy virtuálních měn vlastně máme?

·         Bitcoin

·         Ethereum

·         Litecoin

·         Ripple
bitcoin na monitoru


Celebritou ve světě blockchainu je samozřejmě Bitcoin, který získal svou popularitu hlavně v roce 2017, kdy jeho hodnota vystoupala na úctyhodných 30 000 USD. Počáteční investoři tedy mohli skákat radostí, jelikož se bez jakékoliv námahy mohli stát během pár měsíců milionáři.

Bylo však zapotřebí celou situaci trhu konstantně hlídat, jelikož se jedná o velice volatilní měnu. Z toho důvodu také lidé, kteří si hodnotu dané měny nehlídali mohli přijít o veškeré své úspory.