Léto, vedro, tropy aneb jak se efektivně zchladit

Během dne, kdy si nemůžete dopřát jiný způsob osvěžení a účinného zchlazení vsaďte na zmrazení. Co si pod tímto konkrétně představit? Jak na to? Postačí, když balení obyčejných papírových kapesníků dáte na pár hodin do mrazáku. Poté si jimi otírejte čelo, zápěstí, předloktí a nohy.
papírový vějíř
Velmi dobře pomůže i během dne, kdy není toho moc k dispozici, tak lze použít vějíř. Vějíře se vrací do módy a stávají se opět trendy interesantním kouskem. A zejména plní svůj účel. Stačí vyzkoušet a již se stane nepostradatelnou součástí vaší kabelky.

Hydratace aneb je toho více…

Samozřejmostí je v létě dodržování nejen pitného režimu, ale chce to zvýšený příjem tekutin. Jelikož v tropických dnech tělo se více potí, tudíž vylučuje mnohem více vody z těla, což je potřeba opět dodat zpět v podobě konzumace tekutin. A to v dostatečném množství. Je vhodné také konzumovat ovoce bohaté na vodu, jako je například meloun. Ze zeleniny je ideální salátová okurka, která příjemně ochladí organismus a dodá také vodu do těla. V letních a zejména v tropických dnech není vhodné pití studených nápojů, ale naopak kromě vlažné vody je ideální i vlažný čaj.

Nicméně nejen zevnitř je třeba dodat vodu a ochladit. Ideální je během dne používat termální vodu ve spreji určenou na pleť. Neměla by v letních měsících chybět v žádné kabelce. Důležité je používání hydratačního krému, který také poskytne pokožce potřebnou vláhu.
žlutý nápoj

Efektivní a rychlé zchlazení

· před spaním večer si dopřejte vlažnou sprchu, neboť oproti studené otevře póry a tím je umožněno, že z těla odejde horkost,
· po sprše se nevysušujte osuškou či ručníkem, ale nechte přirozeně uschnout,
· před spaním a stejně tak po ránu je ideální udělat průvan v bytě,
· během dne neotevírejte okna, větrejte pouze brzy ráno a ve večerních či nočních hodinách,
· přes den je dobré mít zatažené žaluzie, které chrání před slunečnými paprsky,
· pořiďte si bazén, který vám poskytne více než náležité ochlazení, jen je zapotřebí vědět jak na údržbu vody
· před spánkem je účinné namazání nohou chladivým gelem,
· nejlepším řešením je spát nazí, nebo alespoň mějte jen místo deky prázdný povlak.

Posted in Nezařazené