Chcete zkusit kalhotky?

Menstruační kalhotky jsou žhavé téma, které na sociálních sítích a webu obecně rezonuje už nějaký ten pátek. Je to proto, že jde o poměrně nedávnou novinku na poli menstruačních pomůcek. I muži asi znají vložky a tampony a asi tuší, jak fungují. Přesto s nimi řada žen není spokojená a chtějí něco, co vydrží dlouho a co je levnější. I menstruační pomůcky mohou být docela nákladné. Jedno balení tamponů stojí v průměru 100 Kč, a moc dlouho nevydrží. Navíc je potřeba používat pomůcky podle síly menstruace, takže částka bude ještě o něco vyšší. A to každý měsíc.

tampony a vložky

Kalhotky jsou levnější
Jedny kalhotky jsou samy o sobě docela nákladné, ale když si uvědomíte, že je budete používat několik let, možná si uvědomíte, že zase tak drahé nebudou. Co se týče počtu kalhotek, je potřeba jich mít dost. Vyměňují se podle potřeby jako ty jednorázové pomůcky, a potom se vyperou a používají znovu. Pro komfortní užívání je dobré mít tolik kalhotek, kolik potřebujete zhruba tamponů na jeden den. Kalhotky vydrží několik hodin, a proto se není třeba obávat toho, že by protekly či byly cítit.

žena v kalhotkách

Je to hygieničtější než si myslíte
Některé ženy a dívky mají obavy z toho, jak funguje používání těchto kalhotek v práci nebo ve škole. Kalhotky podle síly menstruace mohou vydržet až 8 hodin, ale asi si je budete chtít vyměnit dřív. Na jejich výměně není nic nekomfortního, prostě si je vyměníte na wc, použité dítě do sáčku a doma vyperete. Neprodukujete žádný odpad a ještě ušetříte. A co se týče praní – vaše pračka musí zvládat znečištěné oblečení, které má skvrny různého původu. Proto není nic nehygienického na tom vyprat použité menstruační kalhotky.

Ještě váháte?
Pokud ještě nejste zcela rozhodnutá, jestli je vyzkoušet, a nebo máte třeba nějaké nejasnosti, podívejte se do sekce “Často kladené otázky Myfemini
”. Právě tady můžete najít odpovědi.