Cestovatelé, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu, míří do Ugandy

–          Divoká zvěř
–          Krásná příroda
–          Autenticita divočiny
–          Jenom velmi málo turistů
–          Možnost pozorovat gorily nebo šimpanze na pozadí jejich přirozeného prostředí

Uganda byla v až do devatenáctého století kolonií Britského království. Dodnes jsou jejími nejdůležitějšími partnery, co se zahraničního obchodu týče. Uganda je země s rychle se rozvíjejícím zemědělstvím. Vyvážejí hlavně ovoce, nejvíce banány, citrusy, ananasy a jiné tropické ovoce.

Park Lake Mburo

V tomto necelých tři sta kilometrů čtverečních velkém parku zjistíte, že i malý prostor může konkurovat obrovskému Tanzanskému parku Serengeti, ale také keňským rozlehlým pláním. Můžete tu pozorovat na tři stovky druhů zvířat. Tohle safari nemá jediného kočkovitého predátora, proto zde můžete chodit volně po africké půdě a sledovat stáda kopytníků, kteří se procházejí okolo vás.

Africká noční obloha

Kdo jednou uviděl, už nikdy na to nezapomene. Tolik hvězd, ale také ten pocit, že jste jim v divočině tak blízko – na tento zážitek do konce života nezapomenete. Jenom si lehnout na trávu a sledovat pomalu se měnící noční oblohu. Pokud se vám naskytne příležitost strávit noc v Africe pod širákem, rozhodně ji nezahazujte.

Horské gorily v rezervaci Bwindi Inpenetrable Forest Reserve

Můžete se vydat na úpatí hor pozorovat gorily. Ovšem počet lidé, kteří sem za den mohou přijít, je striktně omezen. Musí se za nimi cestovat pěšky a mnohdy je musíte stopovat i několik hodin džunglí, proto je třeba, abyste na to byli připraveni. Děti by tento trek pravděpodobně nezvládly, a i mnozí dospělí nezvládnou gorily vystopovat za jeden den, momentálně je to třicet pět lidí na den, ale tento počet osob se může snížit. A právě za gorilami se do Ugandy vydává nejvíce lidí, ačkoli k tomu musíte od vlády získat povolení.
 

Posted in Nezařazené