Angličtina je vstupenkou do celého světa

Chtěli byste se naučit anglicky, a to i přesto, že jste se tak ve škole neučili? Rádi cestujete a víte, že právě tento jazyk vám může otevřít bránu do celého světa? Překonejte jazykovou bariéru a naučte se hovořit touto západogermánskou řečí, jejíž základy zvládnete i sami doma. Ptáte se jak? Existuje několik tipů, které vám mohou pomoci začít.
 výuka jazyků

4 tipy, jak se naučit anglicky

1)      Sledujte anglické seriály – zní to jako klišé, ale právě seriály a filmy v anglickém jazyku vám pomohou pochytit spoustu slovíček, zažitých frází, a hlavně i akcent. Zapněte si k tomu české titulky a snažte se vnímat vše, co vaši oblíbení aktéři řeknou.
2)      Učte se slovíčka cestou do práce – bez slovní zásoby se domluvíte jen stěží. Proto si stáhněte do mobilu jednu z mnoha aplikací na procvičování anglických slovíček. Můžete se tak učit například v tramvaji, při čekání u lékaře nebo kdykoliv jindy to půjde.
3)      Pořiďte si učebnici – na trhu je velká spousta zajímavých a interaktivních učebnic, které vám dají základy gramatiky. Naučit se alespoň základní časy je zkrátka důležité, to samé platí o nepravidelných slovesech, modálních slovesech a dalších jevech.
4)      Mluvte, mluvte a mluvte – naprosto nejdůležitější je však procvičovat angličtinu v praxi, proto mluvte pokaždé, když to půjde. Najděte si přátele, který ají stejný záměr jako vy, nebo vycestujte, což pro vás bude ta největší zkušenost. Mluvit je zkrátka to nejdůležitější, bez toho se cizí jazyk nikdy pořádně nenaučíte.
 americká dekorace
Pokud si na domácí výuku angličtiny netroufáte nebo se vám do toho zkrátka tolik nechce, když nemáte motivaci zvenčí, tak se neváhejte zapsat na jedny z mnoha jazykových kurzů. Vybírejte však jen ty ověřené, které mají dobré hodnocení. Pokud vám princip hromadných lekcí nevyhovuje, není problém vyhledat někoho, kdo vám poskytne individuální doučování