Věk není rozhodující

Častokrát to lidé vzdávají jen díky svému vyššímu věku, prý už to nemá cenu, protože tělo zkrátka na nic nereaguje. Je pravdou, že se sice mění a stárnutí se moc zabránit nedá, ale přesto v každém věku se dá něco podniknout pro lepší kondičku a shodit i pár kilogramů navíc. Dokonce to nemusí být ani tak velká dřina, jak se mnozí domnívají. A i když je dveřmi tak obávaný důchod, tak přece s ním nekončí aktivní část života. Spíš naopak, člověk by se měl spíše více hýbat, než dát přednost pohodlnosti, to je daleko větší problém a vede pěkně rychlostí blesku k nabírání na váze.

měření v pase

Co zkusit se podívat do tabulek?

Díky různým aplikacím se dá jednoduše zjistit, jak na tom v podstatě jsme se svojí váhou. Nejčastěji se k takovým výpočtům používají již připravené aplikace nebo kalkulačky, jako je to v případě zjištění BMI indexu https://www.bmikalkulacka.cz/. Tento index nám po zadání čísel vypočte, jak na tom jste a poté můžeme popřemýšlet, zdali by nebylo vhodné trochu čísla pozměnit, pokud samozřejmě vyjdou nepříznivě.

váha a metr

Nezapomeňte zadat správná čísla, tady není místo na ubírání hmotnosti či zkreslení údajů. Není potřeba měnit pohlaví, ač se cítíte možná jako váš protějšek. Dokonce zapomeňte na to, že si budete ubírat věk. V tomhle případě se hraje na férovost.

Jak postupovat?

  • V první řadě zadat své pohlaví. Muž či žena, to rozhodně není stejné a i výpočty se budou lišit.
  • Hmotnost je důležitá, vždyť přece potřebujete zjistit, jak na tom ve skutečnosti jste.
  • Výška v BMI indexu rovněž hraje svoji významnou roli a mnohdy výsledek podstatně ovlivní.
  • Věk je další pomocník do správného výpočtu, bez kterého se výsledek těžko dozvíte.

A teď jen počkáte na výsledek v podobě dvouciferné číslice. Je pravdou, že pokud nejste znalci v oboru, tak vám to nic neřekne, ale nebojte, nezůstanete v neznámosti. K výpočtu je totiž připravená odpovídající zpráva a ta napoví, jak to s vámi vypadá. Podle ní se můžete rozhodnout, jak pokračovat dál, zdali pohodlnost zvítězí nebo nastoupí zdravý rozum a situaci začnete rozumně řešit.

Posted in Nezařazené