Nasávejte večerní atmosféru, uklidňuje to

Ten, kdo si pořídil čtyřnohého přítele, měl jistě své důvody. Buď je sám na světě. Nebo je milovník pejsků a dobrovolně se rozdělil o svůj domov právě s tímto miláčkem, kterého si vzal, třeba z útulku. Nebo má úplně jiný důvod. V každém případě mu takový přítel dodává chuť do života a pocit vzájemné potřebnosti.
Pejsek Vás také přinutí k tomu, abyste několikrát za den vytáhli paty z domova a jen tak bezcílně bloumali v přírodě. Pejsek tu potřebu má. A Vy mu ji, jako správný páníček, poskytujete.

Dokážete vnímat při takových procházkách, jak příjemné je pobývání venku?
A to nejen někde na samotě. Ale i ve městech. Když Vás Váš miláček donutí obléknout se, což není někdy vítaná situace. A přitom hopsá radostí u vchodových dveří.

lucerna v mlze

Zvláště ty procházky, kdy se zešeří, venku všechno utichne a lampy pouličního osvětlení https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/ se začnou pomalu rozsvěcet. Takové to první probliknutí dává jasně najevo, že už je čas připravovat se k večernímu odpočinku. Pokud tedy není zimní období. V takovém období je se lampy začnou rozsvěcovat poměrně dříve, než třeba v létě. Ale i tak. Má to své kouzlo. Stejně, jako v minulých století, kdy chodil ponocný a zažehával první plynové lampy. Ručně. Nyní to máte bez ponocného, ale na stejném principu.

z ulice

Sodíkové výbojky, které pouliční lampa v sobě má, se začínají probouzet k nočnímu životu. A Vy jste díky svému pejskovi při tom. Procházíte ztichlou alejí u městského parku a najednou už vaše oči začínají registrovat příjemné světlo, které vydávají. Nemusí to být tedy měsíc, který Vám bude svítit na cestu. Sodíková výbojka jej plně nahrazuje. Vnímáte to? Nebo máte skloněnou hlavu nad mobilem a pořád něco sepisujete? Odložte ho. Kazí Vám to dojem z celé procházky, kdy Váš pejsek šťastně pobíhá kolem, a Vy jdete pomalou chůzí, která prospívá Vašemu zdraví!