Jen život jako z reklamy stojí za to?

Jak nádherným nejnovějším typem vozu přijíždíte k luxusnímu domu, otevřete dveře, usednete na pohovku. Tam muž, ten vysněný idol všech idolů usedá k vám se šálkem té nejvoňavější kávy v tom nejvíce in hrníčku. Tu přihopkají dvě dokonalé děti v těch nejúžasnějších oblečkách a kouzelně se usmívají a způsobně kývají na vše, co jim povíte. Usedáte společně před tu největší obrazovku s tím nejvyšším rozlišením a koukáte na ten nejlepší film, přičemž sedíte na té nejdokonalejší pohovce…nedaleko zamňouká ta nejkrásnější kočka a vy jí dáte, stále se usmívajíc, tu nejvýživnější potravu. Aby toho nebylo málo, tak kočku olízne pes s tou nejlesklejší srstí, co kdy člověk viděl, kočka se na psa usmívá a spokojeně si vedle něj hoví…
vila na pobřeží
Všichni kolem sebe harmonicky, se stálým úsměvem na rtu proplouváte a plníte si vzájemně svá největší očekávání.
BRRR! Není to vlastně strašná představa?
Bohu díky za všechnu nedokonalost, za zlobivé, přirozené, někdy i trošku špinavé děti. Za ženu, která když jde spát, nemrká nalíčenými řasami. Ráno, když se probudí, má třeba i kruhy pod očima. Za muže, který se někdy (ale ne zase moc často) i mračí, nehopká za vámi stále s touhou se objímat, až je vám protivný, ale oblékne někdy i tepláky a když se mu něco nelíbí, tak to řekne a je přirozený, ne panák, co vám všechno odkývne.
hnědá pohovka

Život je zkrátka nádherný i se všemi svými nedokonalostmi a překážkami a někdy právě díky nim zjistíme, že stojí za to ! Vše, co nám káže reklama je vlastně hloupost, strojenost a málokdy se to opravdu blíží skutečnosti. Neustále je nám podsouváno, že nám něco chybí a ukazováno, jak bychom měli žít a co vše bychom měli mít.
Nedejme se!
Buďme sví, neovlivnitelní a neobalamutitelní! Ukažme, že si víme rady i bez předloh a hloupých návodů. Prostě, ať jsme sami sobě vůdcem a ne hloupými panáky, co zbaští vše, co jim někdo nakuká!

Posted in Nezařazené