Bez šance na hypotéku?

Mnoho lidí si dnes už neumí ani představit, že by nebyly na trhu hypotéky. Finanční produkt, díky kterému si spousta rodin může dovolit vlastní bydlení či rekonstrukci toho původního. Ale jsou i rodiny, kterým hypotéka není dopřána a to z mnoha důvodů.

peníze

Například z důvodu nízkého příjmu, záznamu v registrech dlužníků, nemoct ručit nemovitostí a podobně. A tak obvykle v bance se svojí žádostí o tento typ úvěru neuspějí. Jsou však ještě možnosti, díky kterým můžou získat hypotéku i bez vysokého příjmu nebo se záznamem ve zmíněných registrech.

Jedná se o hypotéky bez registru, díky kterým si na peníze přijdou i klienti, kteří nemají štěstí na vysoký plat, nechtějí nebo nemůžou dokládat příjmy a také ti, kteří nemají zrovna čistý registr dlužníků.

Registry dlužníků, které bankovní a nebankovní společnosti nejčastěji kontrolují, jsou Solus, BRKI, NRKI, CRÚ. Stačí, abyste neuhradili fakturu za služby operátora, zpozdili se s úhradou nějaké splátky za půjčku či leasing a již máte záznam, který vám při získání hypotéky může značně uškodit.

Proto mnoho nebankovních společností od kontroly těchto registrů ustupuje, protože do záznamu se může dostat úplně každý a ke kladnému vyřízení žádosti o hypotéku stačí ručení zástavou nemovitostí, případně s ručitelem nebo spoludlužníkem. Vždy záleží na konkrétních podmínkách dané společnosti.

Některé společnosti si při záznamu v registrech jako kompenzaci navýší úrok nebo zkrátí dobu splatnosti, sníží možnou výši částky k půjčení a podobně.

Výhodou hypotéky bez registru je také fakt, že můžete tímto způsobem vyřešit třeba dluhy a exekuce a zbavit se nepříjemných problémů. Dokážou pomoci třeba i s dražbou nemovitosti z důvodu exekuce nebo finanční problémy klientů vyřešit konsolidací půjček.

dohoda

Oblíbené je při těchto formách úvěrů také rychlé vyřízení, možnost ručit nemovitostí třetí osoby, předčasné splacení bez sankcí a podobně.
Jednoduše šance získat potřebné peníze i přes jiné potíže.