Bazénové hadice o průměru 32 a 38 mm v bílé, modré a černé barvě

Bazénové hadice, které nejsou tlakové a slouží pro připojení bazénového příslušenství, se vyrábí ze zdravotně nezávadného nízkohustotního polyetylenu LDPE. Jsou určené pro venkovní prostředí, odolávají i UV záření a svým vzhledem připomínají elektroinstalační materiál, tzv. husí krk, přičemž vroubky na povrchu hadic zvyšují jejich pevnost a odolnost při běžném zacházení. Vyrábí se ve více barvách a každá z nich má nějaký význam. Žádnou hadici však nemůžete zatížit zeminou a pokládat je pod zem, musí se připojovat pouze na zemský povrch.

sklenice na vodní hladině

Barevné hadice k bazénu

Solární – potřebujete připojit solární panel pro ohřev vody do bazénu nebo zapojit solární venkovní sprchu na zahradě či v zahrádkářské kolonii? Pak využijte černé barvy hadic o průměru 32 anebo 38 mm. Černá barva je to nejlepší řešení pro akumulaci sluneční energie a pro ohřev vody jak pro sprchování, tak i pro technické účely. Solární černou hadici můžete použít samu o sobě pro ohřev vody, ovšem nezapomínejte na to, že se uvnitř mohou množit sinice a další mikroorganismy, proto by měla voda alespoň občas hadicí proudit.

lehátka u bazénu

Bílá – bílou použijte tam, kde je pro vás prioritní naopak odraz od slunce, aby se voda uvnitř nezahřívala a nebyla brzy osídlena bakteriemi. Zatímco černou hadicí se můžete i popálit, když na ni šlápnete v horkém letním dnu bosým chodidlem, u bílé nic takového nehrozí. Bílá nejlépe odráží sluneční paprsky a je vhodná např. pro připojení ručního vysavače na teleskopické tyči, s nímž se pohybujeme u bazénu i v letním horku.

Modrá – ta je velmi dekorativní a můžete ji využít jako pěkný doplněk opět k bazénovému vysavači, anebo pro zapojení pískové filtrace větších bazénů nebo filtrace s papírovou kartuší u nadzemního malého bazénu, případně pro instalaci skimmeru. Modrá barva ohřívá vodu uvnitř hadic jen nepatrně.